Total: (606,526)

Lajme

... arkiva informative
Skip Navigation
Kategorite

Politike

Pitella: Rezultati i zgjedhjeve, shenjė qė shqiptarėt kėrkojnė tė ndėrrojnė faqe

30.06.2015 - Burimi: Koha Jone Politike

­Grupi Social-Demokrat evropian ka uruar koalicionin PS­-LSI pėr fitoren nė zgjedhjet vendore. Kėshtu, presidenti i Aleancės Progresive tė Social Demokratėve Evropianė, Gianni Pitella, u shpreh se rezultati ėshtė njė shenjė qė tregon se shqiptarėt duan tė kthejnė faqe. »»


Sport

Partizani 'bunker' nė Norvegji, Starova do luajė nė mbrojtje

30.06.2015 - Burimi: Balkanweb Sport

Nga:JETON SELIMI* Nė Dramen pritet qė Sulejman Starova ta orientojė ekipin drejt mbrojtjes, teksa burime brenda klubit tė kuq bėjnė me dije se trajneri i Partizanit nuk ka ndėrmend tė rrezikojė nė ndeshjen e parė kundėr norvegjezėve tė Strymsgodesetit, pasi njohuritė minimale qė... »»


Kinema

Po pėrgatitet "remake" i filmit Das Boo!

30.06.2015 - Burimi: Digital Life Kinema

Das Bootfilmi klasik i vitit 1981 iWolfgang Petersen,filmi luftarak mė i mire qė ėshtė realizuar nė njė nėndetėse (fatkeqėsisht) do tė pėsoj remake. Filmi origjinal parė nisur si serial televiziv pėrpara se tė pėrfundoj nė njė film tė shkėlqyer qė lavdėrohet ende sot. »»


Muzika

Blero mohon zėrat: Fokusi im ėshtė Tara!

28.06.2015 - Burimi: Intervista Muzike

Kėngėtari i njohur kėto ditė ka pėrfunduar xhirimet e klipit tė tij mė tė ri i cili pritet tė dalė shumė shpejt. Nė kėtė klip, ai do tė vijė bashkė me njė femėr e cila luan rolin e figurantes. »»


Turizmi

"Intervista" nė zemėr tė Friulit

28.06.2015 - Burimi: Intervista Turizmi

Friuli Venezia Giulia, midis kėshtjellave, verėrave dhe proshutave mė tė njohura evropianeā€¦ Reportazh turistik pėr ata qė duan tė shijojnė njė ushqim tė veēantė, tė pinė njė gotė verė bio cilėsore, pėr ata qė e duan antiken dhe ata qė duan tė prekin... »»


Kulture

Zef Deda: Jeta ime, mes humorit dhe censurės sė kohės

30.06.2015 - Burimi: Koha Jone Kulture

Nga Albina Gjergji Mbi 40 vite nė skenė dhe me qindra role nė karrierė, Zef Deda ėshtė padyshim njė nga mjeshtrat e humorit tė hollė shqiptar. »»


Biznesi

Maqedonia, Bullgaria dhe Shqipėria shpresojnė se kriza greke sdo ndikojė depozitat

30.06.2015 - Burimi: Koha Jone Ekonomi

Miliona njerėz tė shteteve ish-komuniste, si Bullgaria, Maqedonia, Shqipėria, Serbia dhe Rumania kanė depozita nė bankat greke, duke vendosur kėtė pjesė tė Evropės Jugperėndimore, nė frontin kryesor nqs kriza greke nis tė ndikojė tė tjerėt. »»


Teknologjia

Facebook photo uploader i ri pėr iPhone!

30.06.2015 - Burimi: Digital Life Teknologjia

Me njėupdatetė vogėlrrjet Facebook do tė rinovojė shfaqjen e ikonės sė "bashkėngjitjes" nė aplikimin e tij pėriPhones. »»


Intervista

Strategjia e Ciprasit: Tė mbetet me ēdo kusht nė pushtet - Matthew Karnitschnig

29.06.2015 - Burimi: Ina Opinione

Vendimi i parakohshėm i kryeministrit grek Aleksis Cipras, pėr tė thirrur njė referendum kombėtar mbi masat shtrėnguese financiare, vetėm disa orė para raundit tė fundit tė negociatave me kreditorėt ndėrkombėtare, ngre njė pyetje tė thjeshtė: Ēfarė ka ai ndėrmend? »»


Shendeti

Ja ushqimet mė tė mira pėr nė verė

29.06.2015 - Burimi: Koha Jone Shendetesi

Edhe pėr stinėn e verės, ekspertėt e dietave kanė klasifikuar disa ushqime, qė janė mė tė mira sa i pėrket hidratimit dhe mbajtjes sė mirė tė formės trupore. Ja se cilat janė ato. »»


Rajoni

Rrėzohet avioni ushtarak, 20 tė vdekur nė Indonezi

30.06.2015 - Burimi: Koha Jone Rajoni

Tė paktėn 20persona humbėn jetėn pas aksidentit tė njė avioni ushtarak Hercules qė u rrėzua pak pas ngritjes nė njė zonė residenciale tė Medanit, qytet nė veri tė ishullit Sumatra, njoftoi policia. »»


Shqiperia

Ndryshohen drejtuesit e komisariateve tė Tiranės, ja cilėt janė shefat e rinj

30.06.2015 - Burimi: Balkanweb Shqiperia

TIRANĖ-Ndryshohen shefat e komisariateve nė Tiranė. Kėshtu shef i Komisariatit numėr 1 emėrohet Agim Hoxha. Nė krye tė Komisariatit 2 ėshtė emėruar Artion Duka. Komisariatin numėr tre do e drejtojė Elton Alushi. Shef i Komisariatit numėr 6 ėhstė emėruar Gėzim Zhupa. »»


Kosova

Kongresmeni Eliot Engel vizitė zyrtare nė Kosovė

30.06.2015 - Burimi: Balkanweb Kosova

PRISHTINE Pėrfaqėsuesi nė Kongresin e SHBA-sė, Eliot Engel do tė nisė sot takimet zyrtare nė Kosovė, gjatė njė vizite qė do tė kryejė deri nė 5 korrik 2015. Gjatė vizitės sė tij, ai do tė takohet me zyrtarė qeveritarė dhe pėrfaqėsues tė institucioneve zyrtare. »»


Bota

Turqia forcon masat nė kufi me Sirinė

30.06.2015 - Burimi: Ina Bota

Turqia thotė se ėshtė e pėrgatitur pėr "tė gjitha masat e domosdoshme" pėr tu marrė me kėrcėnimet e sigurisė pėrgjatė kufijve tė saj. Kryeministri i Turqisė, Ahmet Davutoglu, mbrėmė vonė tha se vendi i tij ėshtė i "pėrgatitur pėr ēdo eventualitet". »»


ViP

"BET Awards" nderon artistėt mė tė dalluar me ngjyrė

30.06.2015 - Burimi: Koha Jone Show Biz

Ylli i hip-hopit, Kendrick Lamar, kėngėtar i muzikės R&B Chris Brown dhe artistja e repit Nicki Minaj kryesuan shpėrblimet e sivjetme nė "BET" me fitimin e mė sė shumti shpėrblimeve, ndėrsa gjatė mbrėmjes, e cila nderon artistėt mė tė talentuar me ngjyrė, u nderuan edhe veteranėt e... »»


Moda

Ja si tė shtoni volumin e qerpikėve

25.06.2015 - Burimi: Keshilla Estetike

Kur pėrgatiteni pėr njė ngjarje tė madhe dhe tė rėndėsishme, si ndejė, martesė apo pritja e Vitit tė Ri, nuk mund tė mbėshteteni te qerpikėt artificialė, nėse dėshironi qė me dukjen tuaj "ti rrėzoni pėrtokė". »»


Te gjitha te drejtat dhe falenderimet u perkasin:
 • 22-Ore.com
 • BalkanWeb
 • Teknologjia Sot
 • Gazeta Express
 • Gazeta Dita
 • Telegrafi
 • Mapo Online
 • PCWorld Albanian
 • Zeri.INFO
 • Fish Media
 • Kosova Live 360
 • Gazeta Intervista
 • Digital Life
 • Shqiptarja
 • Ekonomisti
 • Klan Kosova TV
 • Ora News
 • Gazeta SHQIP
 • Gazeta Lajm Maqedoni
 • Gazeta Shekulli
 • Gazeta Korrieri
 • Gazeta SOT
 • Albania-Sport.com
 • Tirana Observer
 • Zeri i Amerikes
 • Keshilla.NET
 • Shqip.AL
 • Kosova.info - Agjencioni i Lajmeve
 • ViP - Shqiperia.com
 • Gazeta Panorama
 • Top-Channel.tv
 • Kosova SOT
 • Iliria News Agency
 • Revista MAPO
 • ZeriKosovar.com
 • Koha Jone
 • BBC Albanian.com
 • Revista JETA
 • Big Brother Albania
 • Gazeta Metropol Online
 • Gazeta TemA Online
 • Autolajme Blog
 • Krokodili.com
 • Zero - Reviste kompjuteri
 • Koha Ditore Online
 • Presidenca
 • News of Albania
 • Gazeta Albania
 • Gazeta Standard
 • Gazeta 55
 • Gazeta Start
 • Alsat TV
 • TV Klan
 • Gazeta Ballkan


Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!