Total: (608,123)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Zvicra godet mashtruesit kosovarė tė aviobiletave

Zvicra godet mashtruesit kosovarė tė aviobiletave

Policia e Zvicrės dhe ajo e Gjermanisė, ka rėnė nė gjurmė tė njė grupi tė mashtruesve me aviobileta, tė cilėt ua kanė marrė paratė qytetarėve dhe nuk u kanė ofruar shėrbime. »»


Tokat, harta e plotė e ēmimeve nė 6 qarqe

Tokat, harta e plotė e ēmimeve nė 6 qarqe

08.04.2008 15:01 - Kategoria: Biznesi

  Agjencia nis hartėn pėr zonat turistike, publikohen vlerat minimale nė gjithė vendin

Pėrfundon studimi pėr ēmimet e tokave

Agjencia e Kthimit dhe e Kompensimit tė pronave ka pėrfunduar studimin mbi ēmimet e tokės nė tė gjithė qarqet e vendit, ndėrsa mėsohet se kanė mbetur pa u realizuar vetėm harta e zonave turistike. Gjithsesi me vendimin e marrė, tashmė dhe prej Qeverisė, nė procesin e kompensimit fizik apo dhe atė financiar do tė pėrfshihet tė gjithė zonat e vendit, dhe jo vetėm ato nė Tiranė, Kavajė apo dhe Durrės. Nga ana tjetėr bėhet e ditur se ēmimet do tė shėrbejnė dhe pėr kompensimin nė rast tė shpronėsimit pėr efekt tė ndėrtimit tė rrugėve apo dhe pėr ndėrtimin e objekteve tė tjera publike. Ndėrsa nė lidhje me Agjencinė e Pronave ēmimet do t'i shėrbejnė si pėr kompensimin financiar tė ish-pronarėve ashtu dhe pėr kompensimin fizik. Nė lidhje me ndarjen e fondit tė dhėnė nga Qeveria pėr vitin 2007, bėhet e ditur se tashmė kanė pėrfunduar procedurat pėr hartimin e kritereve dhe pritet vetėm vendimi pėrfundimtar pėr nisjen e procesit tė radhės.

Ēmimet

“Metropol” publikon sot vlerat minimale nė disa qarqe tė vendit, ndėrsa nė numrin e nesėrm do tė paraqiten ēmimet e plota pėr ēdo zonė. Gjithsesi vihet re se ēmimi minimal i pėrket zonave bujqėsore apo livadhe, ku vlera arrin deri nė 500 lekė. Kjo pėr shkak tė kushteve nė tė cilėn ndodhet toka, apo dhe tė largėsisė qė ka sipėrfaqja me zonat e banuara. Sipas vendimit tė Kuvendit, ēmimi i tokės llogaritet nė bazė tė pėrfitimit vjetor tė tyre si dhe koeficientėve tė infrastrukturės si dhe tė vendndodhjes.

Tokat turistike

Burimet pranė ekspertėve tė Qeverisė kanė bėrė tė ditur se janė nė pėrfundim dhe tė studimit pėr zonat turistike. Gjithsesi mėsohet se nė hartėn pėr kėto zona kanė lindur njė sėrė problemesh qė lidhen me vjeljen e tė dhėnave prej strukturave pėrkatėse, qoftė ato private ashtu dhe ato shtetėrore. Ndėrsa shtohet se harta e ēmimeve pėr kėto zona janė tė nevojshme jo vetėm pėr tė pėrfunduar studimin, por dhe pėr t'i hapur rrugėn e plotė nisjes sė kompensimit fizik tė ish-pronarėve. Prej Qeverisė ėshtė deklaruar se nė zonat turistike ka sipėrfaqe toka tė lira qė do tė shėrbejnė pėr kompensimin. Ndėrsa pa pasur njė hartė pėrfundimtare mbi kėto zona nuk mund tė nisė dhe kthimi fizik.

Gjithsesi theksohet se gjatė muajit tė ardhshėm do tė kemi dhe vendimin final qė do tė mbyllė dhe diskutimin pėr hartėn e pronave. Nga ana tjetėr nė Parlament ka nisur dhe debati pėr tė rishikuar dhe metodikėn pėr hartimin e ēmimeve tė tokave, kjo pasi pėr deputetėt ēmimet shpesh janė dhe mė tė larta nga sa shiten tokat nė tregun e lirė.

Harta nė Fier

Zona Vlera nė lekė

Bashkia Fier

Zona 1 26 288

Zona 2 20 791

Zona 3 19 358

Zona 4 17 593

Zona 5 17 037

Bashkia Patoz

Zona 1 3 593

Zona 2 2 951

Lagja M.Metohiti 1 843

Bashkia Roskovec 2 744

Jagodina 720

Patos 982

Komuna Cakran 926

Komuna Mbrosta Ura 981

Komuna Libofsh 1 008

Komuna Qendėr 1 095

Komuna Dėmenas 1 095

Komuna Topojw 1 178

Komuna Levan 921

Komuna Frakull 1 017

Komuna Portez 1 455

Komuna Zharės 1 038

Komuna Ruzhdie 589

Komuna Kuman 949

Komuna Kurjan 901

Komuna Strum 834

Bashkia Lushnjė

Zona 1 19 794

Zona 2 18 989

Zona 3 14 259

Zona 4 13 135

Karbunarė 2 032

Savėr 1 991

Divjakė 2 789

Komuna Allkaj 1 078

Komuna Grabjan 1 218

Komuna Tėrbuf 1 120

Komuna Bubullimė 1 030

Komuna Hysgjokaj 1 062

Komuna Golem 1 369

Komuna Dushk 1 868

Komuna Remas 1 067

Komuna Karbunar 975

Komuna Ballgat 914

Komuna Fier-Shegan 1 059

Komuna Gradisht 1 171

Komuna Kolonjė 1 115

Komuna Krutje 1 136

Bashkia Ballsh

Zona 1 3 179

Zona 2 1 755

Komuna Qender 751

Komuna Greshicė 968

Komuna Aranitas 959

Komuna Hekal 959

Komuna Ngraēan 632

Komuna Kutė 630

Komuna Fratar 717

Komuna Selitė 580
Harta nė Elbasan

Zona Vlera nė lekė

Bashkia Elbasan

11 nėntori 25 389

5 maj 23 371

A. Pasha 17 759

B.Dardha 24 432

Grig 17 Sulmuese 19 245

Ēlirimi 17 388

E.Matraxhiu 12 131

Haxhias 17 700

Hekurudha 10 099

Kala 29 004

Kong Elbasan 22 340

L.Gurakuqi 19 953

Partizani 17 743

Q.Stafa 21 405

S.Dylgjeri 23 011

S.Papri 22 751

Shwnkoll 9 480

Skwnderbej 9 451

V.Xhuvani 24 023

Peqin 2 398

Gramsh 2 956

Prrenjas 3 620

Librazhd 16 176

Belsh 2 980

Komuna Gracen 713

Komuna Paper 1306

Komuna Rrasė 1012

Komuna Shalės 1064

Komuna Gostime 1034

Komuna Funar 982

Komuna Labinot Mal 890

Komuna Trogan 1312

Komuna Gjengjan 1309

Komuna Klos 1266

Komuna Mollas 920

Komuna Fieze 1105

Komuna Grekan 716

Komuna Shirgjan 1452

Kom Labinot Fush 1028

Komuna Shushicė 1028

Komuna Gjinar 829

Komuna Zavalinė 675

Komuna Bradashesh 1450

Komuna Pėrparim 1221

Komuna Karinė 1441

Komuna Gjocaj 1179

Komuna Pajovė 1066

Komuna Shezė 1143

Komuna Rrajcė 867

Komuna Qukės 1225

Komuna Lunik 1042

Komuna Qendėr 1296

Komuna Stebleve 771

Komuna Hotolisht 1167

Komuna Polis 1000

Komuna Stravaj 923

Komuna Orenj 953

Komuna Kushovė 872

Komuna Sult 837

Komuna Tunjė 827

Komuna Porocan 558

Komuna Kodovjat 1308

Komuna Lenie 485

Komuna Kukur 789

Kom.Skėnderbeg 654

Komuna Pishaj 1264

Komuna Belsh 999

Harta nė Durrės

Zona Vlera nė lekė

Bashkia Durrės

Zona 1 44 604

Zona 2 35 899

Zona 3 36 912

Zona 4 37 262

Zona 5 31 054

Zona 6 20 466

Zona 7 34 237

Zona 8 28 308

Zona 9 20 454

Zona 10 22 664

Bashkia Manėz 786

Kuēokė 2216

Bashkia Sukth

Zona 1 3 239

Zona 2 3 015

Zona 3 1 376

Zona 4 2 201

Zona 5 1 134

Bashkia Shijak

Zona 1 1 752

Zona 2 3 561

Zona 3 3 386

Komuna Gjepalaj 1 345

Komuna Ishėm 1 055

Komuna Katundi i ri 1 476

Komuna Maminas 1 345

Komuna Rrashbull 2 215

Komuna Xhafzotaj 1 476

Bashkia Krujė

Zona 1 5 731

Zona 2 4 221

Zona 3 7 220

Zona 4 3 311

Bashkia F-Krujė

Zona 1 3 719

Zona 2 4 377

Zona 3 3 744

Zona 4 3 623

Komuna Bubq 721

Komuna Nikel 1 442

Komuna Thumane 701

Komuna Cudhi 1 352

Harta nw Shkodėr

Zona Vlera nė lekė

Bashkia Shkodėr

Zona 1 31 753

Zona 2 21 564

Zona 3 13 429

Vau i Dejės 1 1 504

Vau i Dejės 2 2 121

Komuna Ana e malit 1 641

Komuna Bushat 2 171

Komuna Bėrdicė 1 843

Komuna Dajē 1 646

Komuna Guri i zi 1 567

Komuna Hajmel 1 340

Komuna Postribė 1 285

Komuna Pult 1 313

Komuna Rrethina 1 936

Komuna Shalė 1 167

Komuna Shllak 766

Komuna Shosh 839

Komuan Temal 1 021

Komuna Velipojė 2 448

Komuna Vig-Mnele 964

Bashkia Koplik 6 747

Komuna Gruemirw 1 343

Komuna Kastrat 1 699

Komuna Kelmend 753

Komuna Qender 1 401

Komuna Shkrel 1 274

Bashkia Pukė 658

Bashkia Pukė 1 159

Bashkia Fushė-Arrėz 497

Komuna Gjegjan 515

Komuna Blerim 589

Komuna Iballė 515

Komuna Fierzė 367

Komuna Qafė-Mali 527

Komuna Rrape 639

Komuna Qelez 639

Komuna Qerret 534

BASHKIA GJIROKASTĖR

EMRI I QYTETITGJIROKASTĖR Vlera (lek/m2)

Truall

ZONA “1” 13807

ZONA “2” 22659

ZONA “3” 15568

ZONA “4” 11938

ZONA “5” 14446

ZONA “6” 11565

ZONA “7” 14298

KOMUNA LUNXHĖRI

EMRI I FSHATITKOMUNA Lunxhėri Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Qesorat 1592 223 108 98

Dhoksat 1642 363 176 98

Valare 1817 592 249 98

Kėllėz 1642 508 246 98

Mingul 1617 398 173 98

Nokovė 1642 481 209 98

Erind 1592 487 211 98

Gjatė 1667 455 197 98

Kakoz 1642 452 196 98

Karjan 1617 501 217 98

KOMUNA ODRIE

EMRI I FSHATITKOMUNA Odrie Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Andon Pocci 1642 360 156 98

Hundėkuq 1541 381 165 98

Terbuq 1491 238 116 98

Labovė e Madhe 1441 189 91 98

Labovė e Vogėl 1416 175 85 98

KOMUNA QENDĖR LIBOHOVE

EMRI I FSHATITKOMUNA Qendėr Libohovė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Labovė e Sipėrme - 294 142 46

Labovė e Poshtėme - 328 159 46

Suhė - 344 149 98

Stegopull - 154 75 98

Bulo - 262 113 46

Drino - 247 107 -

Nepravisht - 216 94 46

KOMUNA ODRIE

EMRI I FSHATITKOMUNA Odrie Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Andon Pocci 1642 360 156 98

Hundėkuq 1541 381 165 98

Terbuq 1491 238 116 98

Labovė e Madhe 1441 189 91 98

Labovė e Vogėl 1416 175 85 98

KOMUNA ZAGORIE

EMRI I FSHATITKOMUNA Zagorie Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Sheper - 269 116 182

Nivan - 303 131 182

Konckė - 215 104

Vithuq - 270 131 182

Oshtevė - 270 131 182

Doshnicė - 253 110 182

Zhej - 283 137 182

Lliarė - 308 149 182

Topovė - 361 157 182

Nderan - 243 105 182

KOMUNA DROPULL I POSHTĖM

EMRI I FSHATITKOMUNA Dropull i Poshtėm Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Derviccan - 385 167 100

Goranxi - 495 208 100

Vanistėr - 547 230 100

Haskovė - 514 216 100

Dhuvjan - 647 280 100

Sofratikė - 448 194 100

Terihat - 512 222 100

Goricė - 284 123 100

Frashtan - 284 123 100

Lugar - 375 163 100

Grapsh - 402 174 100

Peshkėpi e Sipėrme - 414 180 46

Peshkėpi e Poshtėme - 435 189 46

Glinė - 371 161 46

Vrahogoranxi - 433 188 46

Radat - 607 263 46

KOMUNA DROPULL I SIPERM

EMRI I FSHATITKOMUNA Dropull i Sipėrm Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Jorgucat - 320 139 45

Zervat - 308 134 45

Bularat - 389 169 45

Bodrishtė - 256 111 45

Kerrė - 261 113 45

Vodhinė - 215 104 45

Pepel - 251 109 45

Klishar - 435 183 45

Selo - 442 186 556

Likomil - 341 148

Llovinė - 468 196 556

Krioner - 462 194 556

Sotirė - 461 194 556

Llongo - 266 116 556

Koshovicė - 342 148 556

Dritė - 205 100 46

Kakavie - 214 104 46

Vrisera - 200 97 45

KOMUNA ANTIGONE

EMRI I FSHATITKOMUNA Antigone Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Asim Zeneli - 436 189 98

Arshi Lengo - 548 230 98

Krinė - 468 203 98

Tranoshisht - 298 145 98

Saraqinisht - 240 116 98

KOMUNA PICAR

EMRI I FSHATITKOMUNA Picar Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Picar - 169 82 154

Shtepėz - 162 78 154

Kolonjė - 195 95 154

Golem - 187 91 154

Kaparjel - 203 98 154

KOMUNA LAZARAT

EMRI I FSHATITKOMUNA Lazarat Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Lazarat - 220 107 100

Kordhoccė - 220 107

BASHKIA LIBOHOVE

EMRI I FSHATITBASHKIA Libohovė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Libohovė - 383 166 46

KOMUNA CEPO

EMRI I FSHATITKOMUNA Cepo Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Fushė Bardhė - 172 103 670

Zhulat - 219 106 670

Taroninė - 152 90

Mashkullorė - 459 199 100

Palokastėr - 401 174 100

Cepun - 445 193

Kodėr - 262 114

Plesat - 252 109 670

Kardhiq - 223 97 670

Prongji - 237 103 670

Humelic - 259 109 154

KOMUNA POGON

EMRI I FSHATITKOMUNA Pogon Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Policcan - 189 92 144

Skore - 146 87 144

Sopik - 249 148 144

Ccatistėr - 316 153 144

Mavrojer - 367 178 144

Hllomo - 418 203 144

Selēkė - 281 136 144

BASHKIA TEPELENĖ

EMRI I QYTETITTEPELENĖ Vlera (lek/m2)

Truall

ZONA “1” 2629

ZONA “2” 1339

BASHKIA MEMALIAJ

EMRI I QYTETITTEPELENĖ Vlera (lek/m2)

Truall

MEMALIAJ 1131

KOMUNA QĖNDER TEPELENĖ

EMRI I FSHATITKOMUNA Qėnder Tepelenė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Dukaj 741 227 110 165

Salari 676 170 102 165

Turan 793 252 122 165

Mamaj 851 209 101 165

Veliqot 851 269 131 165

Bėncce 836 259 125 165

Dragot 676 215 104 170

Beccisht 662 216 105 170

Mezhgoran 604 176 105 170

Peshtan 604 145 86 170

Hormovė 676 238 115 170

Lekel 720 190 92 170

Kodėr 720 242 118 170

Luzat 822 265 128 165

KOMUNA MEMALIAJ FSHAT

EMRI I FSHATITKOMUNA Memaliaj Fshat Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Fshat Memaliaj 778 235 114 165

Vasjar 633 234 114 170

Mirine 764 109 109

Ccerrile 720 212 103 170

Kashisht 531 76 76 170

Bylish 633 180 180 170

Dames 516 171 83 170

Kallemb 502 156 76 170

KOMUNA KRAHĖS

EMRI I FSHATITKOMUNA Krahės Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Krahės 415 299 145 64

Krahės i Sipėrm 371 278 135 64

Lulzim 444 257 125 64

Zhulaj 371 132 79 64

Levan 313 207 123 64

Allkomemaj 284 204 121 64

Kalivacc 385 388 168 64

Pėrparim 415 240 116

Leshnje 385 330 143 64

Xhaxhaj 313 145 87 64
KOMUNA QESARAT

EMRI I FSHATITKOMUNA Qesarat Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Tocc 575 344 149 64

Kamccisht 429 210 125 64

Koshtan 545 142 84 64

Amanikaj 604 120 71 64

Ane-vjose 662 387 168 64

Iliras 735 204 99 64

Qesarat 706 218 105 64

KOMUNA BUZ

EMRI I FSHATITKOMUNA Buz Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Buz 531 158 94 89

Kalemaj 502 167 100 89

Bader 516 102 102 89

Kurtejz 589 167 100 89

Golemaj 473 87 87 89

Arez e Vogėl 487 186 111 89

Shales 385 159 95 89

Xhafaj 662 269 130 89

Gllave 429 204 99 89

Selck 458 138 82 89

Selck e Vogėl 429 148 88 89

Komar 458 112 112 89

Bardhaj 487 131 131 89

KOMUNA LOPĖZ

EMRI I FSHATITKOMUNA Lopėz Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Sinanaj 633 183 109 68

Matahasanaj 647 210 125 68

Dorez 531 325 157 68

Dhemblan 458 174 103 68

Lab Martalloz 473 316 153 68

KOMUNA KURVELESH

EMRI I FSHATITKOMUNA Kurvelesh Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Progonat 633 117 69 169

Lekdush 647 147 88 169

Gusmar 531 80 80 169

Nivice 458 139 83 169

Rexhin 473 166 99 169

KOMUNA LUFTINJĖ

EMRI I FSHATITKOMUNA Luftinjė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Rabie 429 233 139 89

Izvor 487 121 72 89

Luftinje 633 148 88 89

Luftinje e Sipėrme 618 294 143 89

Rapaj 662 330 160

Gllave e Vogėl 458 368 178 89

Maricaj 604 203 121 89

Arėz e Madhe 575 153 153 89

Vagalat 618 207 123 89

Tosk Martallos 647 444 193 89

Dervishaj 589 281 136 89

Zhapokik 589 137 82 89

Ballaj 560 369 179

Luadhaj 545 386 187 89

Zhapokik e sipėrme 575 138 82 89

BASHKIA PĖRMET

EMRI I QYTETITPĖRMET Vlera (lek/m2)

Truall

ZONA “1” 2654

ZONA “2” 2357

ZONA “3” 2505

QYTETI KĖLCYRĖ

EMRI I QYTETITKĖLCYRĖ Vlera (lek/m2)

Truall

Kėlcyrė 1293

BASHKIA KĖLCYRĖ

EMRI I FSHATITBASHKIA KĖLCYRĖ Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Qyteti Kėlcyrė 1293

Fshat Kėlcyrė 888 325 157

Mbrezhdan 821 155 92 298

Malshove 644 241 143 298

Limare 622 165 98 298

Leskaj 622 170 101 298

Kala 599 231 137 298

KOMUNA BALLABAN

EMRI I FSHATITKOMUNA Ballaban Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Ballaban 577 267 129 108

Vinokash 622 163 97 108

Vinokash Fushė 622 304 148 108

Komarak 622 277 134 108

Mazhar 622 324 157 108

Kondas 622 193 115 108

Psar 622 352 171 108

Ball 622 339 164 108

Kajce 577 185 110 108

Pavar 422 183 109 108

Toshkez 622 159 95 108

Bubes 1 622 150 90 108

Bubes 2 622 160 95 108

Beqaraj 622 180 107 108

KOMUNA SUKĖ

EMRI I FSHATITKOMUNA Sukė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Sukė 622 274 133 108

Gorice 777 304 147

Fshati i Ri 599 293 142 108

Rodenje 821 153 91 108

Potgoran 533 147 87 108

Potgoran Fushė 577 498 216 108

Ujmire 688 327 159

Zhepove 821 152 90

Shelqe 799 174 104

Topojan 622 354 172 124

Luar 555 366 177

Delilaj 599 364 176

Ccorogunj 710 295 143 108

Taroninė 799 190 113

KOMUNA DISHNICĖ

EMRI I FSHATITKOMUNA Dishnicė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Beduqas 799 344 167 124

Tolar 755 162 97 124

Panarit 777 357 173 124

Riban 733 326 158 124

Varibop 733 335 162 124

Kuqar 755 323 157 124

Mertinje 710 299 146 124

Xhanaj 710 400 194 124

Benje 644 305 148 124

Fratar 710 318 154 124

Sanican 666 293 142 124

Katundisht 777 327 158 108

Leskovec 644 379 184 124

Gerdas 755 339 164

Kodrishte 644 341 165

KOMUNA FRASHĖR

EMRI I FSHATITKOMUNA Frashėr Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Frashėr 622 138 82 268

Zavalan 1154 181 108 165

Ogren-Kostrec 622 141 84 165

Gostivisht 1021 152 90 165

Mican 622 195 116 268

Vercisht 1132 187 111 268

Kreshove 888 157 93 268

Soropull 866 175 104 268

KOMUNA PISKOVĖ

EMRI I FSHATITKOMUNA Piskovė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Piskovė 1132 502 243 124

Bual 1021 367 178 298

Kosine 1154 318 154 173

Rapcke 1132 269 130 298

Markic Zieushe 1043 175 104 173

Kutal 1243 305 148 173

Kosovė 866 194 115 173

Hotovė 932 294 175 173

Odrican 910 178 106 173

Raban 910 197 117 173

Alipostivan 977 159 95 173

Borockė 866 186 111 173

Gonsisht 821 184 110 173

Pagri 999 220 131 173

Pacomit 1177 321 155 124

Grabovė 1066 297 144 298

Argove 1066 294 142 298

KOMUNA PETRAN

EMRI I FSHATITKOMUNA Petran Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Petran 1110 322 156 366

Leshnice 1088 316 153

Leuse 1199 318 154 298

Lipe 1265 320 155 298

Qilarishtė 1132 322 156 173

Badilonjė 1199 459 199 165

Benje-Novosele 1089 233 113 165

Delvinė 977 152 91 165

Kaludh 999 359 174 437

Lupckė 1066 201 120

Gjinakar 1110 245 118 437

Ogdunan 977 158 94 165

Lipivane-Trebozishte 1066 190 113 366

Tremisht 866 240 143 165

Bodar 1154 302 146 173

KOMUNA ĒARĒOVĖ

EMRI I FSHATITKOMUNA Ccarccovė Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2) Vlera (lek/m2)

Truall Tokė Bujqėsore Livadhe, Kullota Pyjore

Ccarccovė 666 289 140 366

Vllaho-Psillotere 533 307 149 437

Biovizhde 511 301 146 437

Zhepe 511 274 133 437

Dracove 511 274 133 437

Iliar-Munushtire 888 270 131 366

Strembec 821 299 145 437

Pėllumbar 955 281 136 437

Kanikol 977 290 141 437
Burimi: Metropol Biznesi

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!