Total: (596,976)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Rreth 40 zyrtarė tė dyshuar pėr shkelje tė procedurave doganore

Rreth 40 zyrtarė tė dyshuar pėr shkelje tė procedurave doganore

Foto: IlustrimVetėm gjatė kėtij viti Doganat e Kosovės kanė hapur rreth 19 raste disiplinore me rreth 40 zyrtarė tė dyshuar pėr shkelje tė procedurave doganore, bėn tė ditur pėr Radion Evropa e Lirė, zėdhėnėsi i Doganave tė Kosovės,Adriatik Stavileci. »»


Beqaj: Repartet prodhuese kontribut zhvillimit ekonomik

Beqaj: Repartet prodhuese kontribut zhvillimit ekonomik

12.08.2012 18:02 - Kategoria: Biznesi

description

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Besim Beqaj sot morri pjesė nė pėrpurimin e njė reparti nė kompaninė 'Kuk comerc', nė Prizren dhe me kėtė rast vlerėsoi se ndėrtimi dhe zgjerimi i objekteve prodhuese i kontribuon zhvillimit ekonomik dhe zvoglimit tė papunėsisė. Sė bashku me pronarėt e kėsaj kompanie, ministri Beqaj pėruroi linjėn pėr ngjyrosje e cila i kontribuon dukshėm kualitetit tė produkteve tė kėsaj kompanie. Me kėtė rast ministri Beqaj ka theksuar pėrcaktimin e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės pėr tė krijuar ambient sa mė tė volitshėm juridik dhe pėr tė krijuar infrastrukturė ligjore e cila do tė lehtėsonte tė bėrit biznes nė vend.Beqaj theksoi se MZHE dhe dikasteret tjerė qeveritar tė cilėt merren me ēėshtjet e ekonomisė janė duke punuar nė krijimin e lehtėsirave substanciale pėr funskionim tė bizneseve vendore dhe tė huaja./kosovasot/

Burimi: Kosova SOT Ekonomi

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!