Total: (607,897)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Qytetarėt nuk i pėrballojnė shpenzimet

Qytetarėt nuk i pėrballojnė shpenzimet

Paga mesatare nė administratėn shtetėrore nė Kosovė arrin nė 429 euro, nė sektorin privat 349 euro, derisa konsumi pėr ekonomi familjare nė vit llogaritet tė jetė 7.611 euro, kurse pėr kokė banori 1,386 euro ose 115 euro nė muaj. »»


Agjencia nė Maqedoni hap vende tė reja pune

Agjencia nė Maqedoni hap vende tė reja pune

19.05.2009 08:05 - Kategoria: Biznesi

Agjencia pėr Punėsim e Republikės sė Maqedonisė, nė bazė tė planit operativ tė programeve dhe masave aktive pėr vitin 2009, ka filluar aktivitete pėr zvogėlimin e varfėrisė dhe papunėsisė nė vend. Nė kėtė aktivitet janė tė pėrfshira dy programe, programi pėr vetėpunėsim dhe programi pėr mbėshtetje pėr formalizmin e bizneseve ekzistuese. Drejtoresha e Agjencisė pėr punėsim nė Tetovė, Zorica Gjorgjevska, tha se qėllimi i kėtyre programeve ėshtė zvogėlimi i varfėrisė dhe papunėsisė pėrmes fillimit tė bizneseve tė reja. Ajo mė tej shtoi se programi pėr vetėpunėsim do tė realizohet pėrmes trajnimit tė personave tė papunė tė interesuar pėr njohjen me sipėrmarrėsin, hartimin e biznes planeve solide dhe tė qėndrueshme.
Burimi: Kosova SOT Ekonomi

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!

Komentime

Gjilsime
Gjilsime
31.08.2009 23:39

pershendetje, kjo eshte nje mrekulli pasi qe edhe ne jemi te ketij shteti dhe duhet te kemi ndokend qe te na dnihmoj, Mund te them se edhe une jam njera nga te papunesuarit kurse kam te perfunduar fakultetin e Punes dhe politikes sociale ne universitetin privat te Tetoves. Nese keni mundesi te me gjeni ndonje pune ne qytetin tim ne Kumanove ju kisha lutur te mos hezitoni per te mu lajmeruar ne email adressen time : gjila_buli@hotmail.com


iljaz
iljaz
01.04.2010 20:45

jam pa pun . i diplomuar auto llaker.


Fejzi selmani
Fejzi selmani
16.09.2010 16:42

Pershendetje Agjensia per Punsime. Kerkoj pune kam njohuri te shkelqyeshme me Kompjuter bej Instalimin e sistemeve operative Windows XP, Vista, windows 7 si dhe Linux Ubuntu kam njohuri me aplikacionet Word Exel Power Point Corel Driwe bej mirmbajtjen e Kompjutereve nga historite qe mbesin ga viruset dhe rrjetit ju kisha lutur tme gjeni nje vend pune ju falemnderit per mirkuptim


fatmir
fatmir
27.12.2010 23:22

Pershendetje agjensia per punsime,kjo eshte nje hap i madh per rinin,kerkoj pune jam inxhenjer i diplomuar i informatikes produktive,fakulteti i mashineris shkup,kam njohuri te thella ne lidhje me IT,kompjuteret dhe sistemet aplikative,konkretisht informatika dizajni dhe menaxhimi jan tre deget me te zhvilluara tek une,kam pervoje ne keto lemi,shpresoj se do te me lajmroni ndonje pergjigjje ne ket email, ju faleminderit prej tash.


fatmir
fatmir
27.12.2010 23:31

Pershendetje agjensia per punsime,kjo eshte nje hap i madh per rinin,kerkoj pune jam inxhenjer i diplomuar i informatikes produktive,fakulteti i mashineris shkup,kam njohuri te thella ne lidhje me IT,kompjuteret dhe sistemet aplikative,konkretisht informatika dizajni dhe menaxhimi jan tre deget me te zhvilluara tek une,kam pervoje ne keto lemi,shpresoj se do te me lajmroni ndonje pergjigjje ne ket email, ju faleminderit prej tash.


luan
luan
10.02.2011 15:10

Pershendetje kerkoj te punsohem ne tetove.jam me nenshtesi shqipetare ju faleminderit


fatmir elezi
fatmir elezi
14.04.2011 23:50

ju pershendes kolktivin e agjensis per punsim kjo eshte nje pun shum e mir qe ju ofrohet popullit te ketij vendi edhe une konkuroj per pun kam te kryer fakultetin pedagogjik ne shkup dhe kam nevoj per pun dhe kam njohuri per ket drejtim si arsim dhenes dhe shpresoj se do kem pergjigje ndoshta pozitive nga ana juaj ju faleminderit me respekt nga une fatmiri


behar ruci
behar ruci
20.06.2011 19:38

pershendeje dua te punesoj 1 ose 2 kamarjere ne nje lokan ne elbasan me nje cmim te arsysem tel o68666414 dhe 0695711742 ju falemderit


jeton sejfullai
jeton sejfullai
25.09.2011 22:47

kam bexh si sdhe licenc pre sigurim te pronave dhe personave fizik kerkoi pune ne tetov


merita zendeli
merita zendeli
28.07.2012 04:25

kam te kryer shkollen e mesme te mjeksis drejtimin laborant kam licenc pune por akoma nuk jam e punsuar kerkoj pun
Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!