Total: (606,453)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Kosovė, nuk ka seancė pėr Gjykatėn Speciale kėtė tė enjte

Kosovė, nuk ka seancė pėr Gjykatėn Speciale kėtė tė enjte

Seanca pėr amendamentet kushtetuese nuk do tė mbahet kėtė tė enjte, pasi nė Kosovė do tė vazhdojnė konsultimet nė lidhje me riprocedimin nė kuvend. Sot pasdite, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ėshtė takuar me shefat e grupeve parlamentare, por nuk ka mundur tė arrijė njė kompromis. »»


Arrestohen 7 tė dyshuar pėr trafikim me migrantė

Arrestohen 7 tė dyshuar pėr trafikim me migrantė

07.03.2011 16:05 - Kategoria: Kosova

Gjilan, 7 mars 2011 - Gjatė realizimit tė operacionit "Akrepi 1" nė Gjilan, me dyshimin e bazuar se kanė kryer veprat penale kontrabandė me migrantė dhe mashtrim, policia ka arrestuar shtatė tė dyshuar, thuhet nė njė njoftim tė policisė. Tre janė shtetas tė Republikės sė Kosovės dhe katėr shqiptarė - shtetas tė Republikės sė Serbisė: Nazmi D. 1976 kosovar, Shefshet H. 1983 kosovar; Rrustem Rr. 1981 kosovar; Adnan O. 1979 shtetas i Serbisė; Hadi L. 1991 shtetas i Serbisė6. Bejtullah B. 1985 shtetas i Serbisė; Gazmend A. 1990 shtetas i Serbisė.

Si pjesė e realizimit tė operacionit, gjatė kontrollit tė ushtruar policia ka konfiskuar nga tė dyshuarit njė sasi prej 6000 euro para tė gatshme.

Policia ka identifikuar edhe gjashtė viktima tė cilėt janė kthyer nė shtėpitė e tyre me asistencėn e policisė.

Tė dyshuarve u ėshtė caktuar masa e ndalimit policor dhe gjate ditės do tė dėrgohen para gjyqtarit tė procedurės paraprake si vazhdimėsi e procedurave gjyqėsore.

Burimi: Kosova INFO Kosova

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!