Total: (608,060)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
jabllanoviq-specialja-340x200

Jabllanoviē: Specialen ta formojė OKB-ja, tė mos i japė rast tė dytė Prishtinės

KOSOVE-Kryetari i Listės Serbe Aleksandar Jabllanoviq ka deklaruar sot se "Prishtinės zyrtare nuk duhet ti jepet njė mundėsi e dytė pėr tė formuar Gjykatėn Speciale pėr krimet e luftės qė i ka bėrė Ushtria Ēlirimtare e Kosovės", por kėtė gjykatė duhet ta formojė Kėshilli... »»


Nė Ferizaj aksident trafiku me fatalitet

Nė Ferizaj aksident trafiku me fatalitet

07.04.2011 22:05 - Kategoria: Kosova

Ferizaj, 7 mars 2011 - Fillimi i kėtij viti ka shėnuar rritje tė aksidenteve me fatalitet, qė pėrbėnė njė statistikė jo tė kėnaqshme pėr policinė Rajonale tė Ferizajt. Edhe pėrkundėr masave tė shumta qė janė ndėrmarrė nga ana e pjesėtarėve tė policisė pėr tė ndikuar nė zvogėlimin e rasteve, kjo nuk po ndodhė, ndėrsa shkas kryesor qė po ndikojnė nė kėtė dukuri thuhet tė jetė tejkalimi i shpejtėsisė. Zyrtari pėr informim pranė Drejtorisė sė Policisė Rajonale nė Ferizaj Toger Agim Gasi sot na informoj se rreth orės 08 tė mėngjesit, Policia ėshtė informuar se nė Magjistralen  Ferizaj Kaēanik nė afėrsi tė punėtorisė ,,Dremjaku" nė Ferizaj, ka ndodhur njė aksident komunikacioni me lėndime tė rėnda trupore.

Njėsiti i Trafikut Rajonal ka dal nė vendngjarje ku sipas hetimeve fillestare deri te aksidenti ka ardhur kur ngasėsi i veturės Mercedes  me tabela KS,  L. L, ishte duke lėvizur nė drejtimin  tė rrugės Ferizaj Prishtinė  ku gjithashtu nė tė njėjtin drejtim ishte duke lėvizur edhe biciklisti A.H. 52 vjeēar nga Ferizaj , i cili nė momentin e tejkalimit nga ana e ngasėsit tė automjetit, biēiklisti pėrnjėherė  ka prerė rrugėn nė tė majtė dhe me ketė rast goditet me pjesėn e parė tė veturės duke i shkaktuar lėndime tė rėnda fizike.

Pas dėrgimit nė Emergjencėn nė Ferizaj , viktima ka ndėrruar jetė tė cilėn e ka konfirmuar mjeku kujdestar.

Lidhur me rast ėshtė njoftuar Prokurori i Prokurorisė sė Qarkut-Prishtinė, me urdhrin e tij  kufoma dėrgohet pėr obduksion nė Mjekėsinė Ligjore nė Prishtinė. Sido qė tė jetė edhe ky rast ka shkaktuar dhembje dhe indinjatė sepse brenda njė muaji janė shkaktuar edhe aksidente  tė tjera komunikacioni qė si pasojė kanė marrė vdekjen dhe lėndimin e shumė personave. /KI/

Burimi: Kosova INFO Kosova

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!