Total: (608,046)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
jabllanoviq-specialja-340x200

Jabllanoviē: Specialen ta formojė OKB-ja, tė mos i japė rast tė dytė Prishtinės

KOSOVE-Kryetari i Listės Serbe Aleksandar Jabllanoviq ka deklaruar sot se "Prishtinės zyrtare nuk duhet ti jepet njė mundėsi e dytė pėr tė formuar Gjykatėn Speciale pėr krimet e luftės qė i ka bėrė Ushtria Ēlirimtare e Kosovės", por kėtė gjykatė duhet ta formojė Kėshilli... »»


Nė Prishtinė u vra njė i ri 14 vjeēar dhe njė tjetėr u plagos

Nė Prishtinė u vra njė i ri 14 vjeēar dhe njė tjetėr u plagos

08.01.2014 18:01 - Kategoria: Kosova

Nė Prishtinė u vra njė i ri 14 vjeēar dhe njė tjetėr u plagos

Policia e Kosovės ka njoftuar se sot, pak pas mesditės, ka marrė informacion se nė oborrin e shkollės Emin Duraku nė Prishtinė, ka pasur tė shtėna me armė zjarri.

Pasi doli nė vendin e ngjarjes, policia kishte konstatuar se njė djalosh 14 vjeēar, me iniciale F. K., kishte vdekur pas plagėve tė marra nga arma e zjarrit, ndėrsa djaloshi tjetėr 14 vjeēar, Ē. B., ishte plagosur dhe ishte dėrguar nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės nė Prishtinė pėr trajtim mjekėsor.

Policia thotė se ka marrė njė varg veprimesh nė pėrpjekje pėr tė zbardhur  dhe sqaruar tė gjitha rrethanat, qė kanė tė bėjnė me rastin.

Poashtu, policia ėshtė e fokusuar nė identifikimin e personit tė dyshuar  me qėllim tė zėnies sė tij dhe pėr ndriēimin e motiveve tė kėsaj ngjarjeje tragjike.

Kėshilli i Rinisė Evropiane tė Kosovės (KREK) ka kėrkuar sot nga autoritetet qė tė krijohen kushte tė sigurisė brenda dhe afėr institucioneve edukativo-arsimore. (INA)

Burimi: Ina Kosova

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!