Total: (597,654)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
trafiku-473x266

Ekskorta e kryeministrit Vuēiē drejt Pallatit tė Brigadave, 'paralizohet' lėvizja e mjeteve nė Tiranė

TIRANE- Ardhja nė Tiranė e delegacionit serb, me nė krye kryeministrin Aleksandėr Vuēic, ka shkaktuar trafik nė disa rrugė tė kryeqytetit. Kėshtu, radhė e gjatė mjetesh ėshtė krijuar pėr nė hyrje tė kryeqytetit. »»


Deputetėt socialistė shpėrndajnė ndihma nė Shkodėr

Deputetėt socialistė shpėrndajnė ndihma nė Shkodėr

16.01.2010 22:05 - Kategoria: Kulture

beqja_16_janar.jpgShkodėr, 16 janar NOA - Deputetė tė qarqeve Fier, Tiranė dhe Shkodėr kanė shpėrndarė sot ndihma ushqimore nė njė prej lagjeve periferike tė qytetit tė Shkodrės.

Nė Livadhe deputetėt Ilir Beqja, Ndue Kola, Ledi Shamku, Ervin Koēi e Arben Ēuko kanė shpėrndarė sasinė e paketave ushqimore pėr banorėt e kėsaj lagjeje.

Deputetėt e Fierit kishin sjellė pėr banorėt e komunės Bushat tė Shkodrės ndihma me ushqim pėr bagėtitė, duke qenė se ky ishte njė prej problemeve tė ngritura dhe mė shumė nė Shtabin e Ndihmės tė ngritur nga PS nė kėtė qark.

Ata kanė dėgjuar banorėt tė shprehen pėr shpėrndarje jo korrekte tė ndihmave nga strukturat qeveritare.

Njė grua, nėnė me 4 fėmijė tregon: "Nė kėtė ditė tė vėshtirė vijnė e thonė mė ka ēuar shteti me marr numrin e dritave me marr lekėt. Sdi gjė se ēfarė duan tė bėjnė me ne?! Ne sna vjen kurrkush. Partia Demokrate ka ardhur deri kėtu dhe ka ik sna ka pru asnjė send. Smė ka ardhur asnjė ndihmė as pėr fėmije e as pėr mua.

Ndėrsa njė tjetėr grua e moshuar rrėfen: "Kam ujė njė metėr e 20 cm brenda. as nuk  mė kanė sjellė asnjė ndihmė. Ndihma vijnė po mua smė jep askush asgjė. Kanė ardhur tė Partisė Demokratike dje dhe i kanė nda ndihmat nė lagjen tjetėr ata nuk kanė qenė tė pėrmbytur hiē."

Deputeti i qarkut Shkodėr Ilir Beqja, pėr interesin e medias u shpreh: "Sot pėrsėrisim kėrkesėn tonė qė qeveria e Sali Berishės pasi i pėrmbyti kėta njerėz  duhet tu gjendet pranė dhe i kėrkoj me insistim qė tė fillojė nė mėnyrė tė menjėhershme njė asistencė financiare qė kėta njerėz tė mund tė vazhdojnė jetesėn minimale tė pėrditshme.

Ndėrkohė i bėj thirrje Sali Berishės, tė mos heqė vėmendjen nga Shkodra, pse raportohet qė ka rėnė gjysmė metri apo njė metėr niveli i ujit nė Bunė"

Tė rinjtė e FRESSH Shkodrės janė angazhuar nė terren prej rreth dy javėsh.

Ata nė ditėlindjen e forumit tė tyre nuk festuan, por vazhduan tė jenė aty pranė familjeve qė kanė nevojė pėr ndihmė: "Nė kėtė pėrvjetor tė 18 tė FRESSH  jemi nė Shkodėr nė krah tė familjeve qė kanė nevojė pėr ndihmė dhe solidaritet, nė vend tė organizimit tė njė feste nė Tiranė. Kontribuojmė pėr shkodranėt e pėrmbytur nė kėtė ditė tė shėnuar pėr FRESSH. Falėnderojmė ata qindra tė rinj qė na janė bashkuar dhe do ti bashkohen forumit rinor tė Shkodrės dhe Shtabit tė Emergjencės nė mbledhjen e kontributeve, vėzhgimin e zonave dhe ndarjen e ndihmave nė kėto ditė dramatike tė qytetit tonė."

k.k/NOA 

Burimi: Noa Sociale

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!