Total: (607,349)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
njerezit-e-suksesshem-1

Pesė kėshilla pėr tu ngjarė njerėzve tė suksesshėm

Ndoshta secili prej nesh e ka bėrė dikur kėtė pyetje, kur ka parė se njerėzit e suksesshėm bėjnė me dije sukseset e punės sė tyre apo kur vetė puna flet pėr pėrpjekjet e tyre; pyetja ėshtė e justifikuar: Si ia dalin pra kėta njerėz? »»


Ēelet nė Muzeun Kombėtar ekspozita e piktorit Parid Dule

Ēelet nė Muzeun Kombėtar ekspozita e piktorit Parid Dule

07.04.2010 22:05 - Kategoria: Kulture


Prezantohet nė ambientet e Muzeut Kombėtar njė ekspozitė pikture e autorit Parid Dule, djalit tė artistit tė merituar Bardhyl Dule. Ekspozita pėrmban rreth 50 piktura tė llojeve tė ndryshme, duke filluar qė nga portreti, karikatura, natyra e qetė etj. Pikturat janė krijuar me njė mjeshtėri tė vecantė ndėr vite dhe trajtojnė tema tė llojeve tė ndryshme, duke pėrfshirė dhe ato historike. Fjalėn pėrshėndetėse nė hapjen e saj e mbajti ish profesori i tij Klement Zoraqi.
Kjo ėshtė ekspozita e 6- tė e piktorit, dhe karateristit Dule, i cili ka prezantuar dhe mė parė ekspozita pikture, nė Itali, dhe Angli, ku ai ka qėnė dhe si pėrfaqėsues i karatesė pėr shtetin shqiptar. Njė pikturė mjaft interesante e kėsaj ekspozite ishte dhe ajo e heroit tonė Kombėtar Gjergj Kastriot Skėndėrbeu.
Pikturat e Dules janė vlerėsuar dhe nė arenėn ndėrkombėtare, ku ai ka marrė pjesė nė disa konkurse. Ekspozita do tė qėndrojė e hapur pėr dashamirėsit e kėtij arti deri mė 13 prill

Burimi: Ora News Kulture

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!