Total: (549,027)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Angela Martini: Shqiptari qƫ kam pasur ka qenƫ mƫ i miri ndƫr tƫ gjithƫ

Angela Martini: Shqiptari qė kam pasur ka qenė mė i miri ndėr tė gjithė

Top-Modelja e famshme shqiptare Angela Martini ne rrėfimin e saj nė show-programin '6 dite pa Ermalin' ka treguar se vetėm njė mashkull shqiptar ka pasur ne jetėn e saj dhe ai ka qene me i miri, e te tjerėt kanė qenė te huaj. »»


Kėngėt e Shekullit, yjet e kėngės popullore nė Klan

Kėngėt e Shekullit, yjet e kėngės popullore nė Klan

30.12.2010 22:12 - Kategoria: Kulture

Nata e dhjetė e superspektaklit "Kėngėt e shekullit" solli tė tjera emocione nė skenėn e teatrit tė televizionit Klan. Repertori i larmishėm nga tė gjitha krahinat erdhi nga zėrat mė tė mirė tė kėngės popullore, qytetarė e mjaft tė ftuar tė kėsaj mbrėmje.
I ftuari special i mbrėmjes ishte kėngėtari kosovar Shkėlzen Jetishi apo siē e njohim tė gjithė Xeni, i cili ndezi sallėm me intepretimin e tij.
Pėrveē kėngės tejet tė njohur gjakovare "Zambaku i bardhė" , Xeni kėndoi njė kolazh nga Shqipėria e mesme, pjesė e pandarė e repertorit tė artistit
Shkėlzen Jetishi : "Xeni vetėm origjinėn ka nga Gjakova, pasi nė repertorin tim njė pjesė e pandashme janė kėngėt nga Shqipėria e mesme. Kėngė e shekullit ėshtė njė spektakėl i madh"
Dueti i pamundur u realizua nga trioja vlonjate, shoqėrur nga Maja.
Njė moment tejet i veēantė ishte ardhja e grupit tė burrave "Karajfilat qė ka Shkodra" , tė cilat sollėn njė potpuri me kėngė shkodrane.Ruzhdi Cekaj, njė nga anėtarėt e grupit tregon historinė sesi u krijuan "karajfilat", 28 vite tė shkuar .Mbrėmja u mbyll me aromėn e "Karajfilave Shkodranė" shoqėruar nga Bujar Qamili, tė cilėt ndezėn sallėn.

Burimi: TV Klan Kulture

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!