Total: (508,801)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Kush ƫshtƫ nƫ vend tƫ parƫ pƫr Afƫrdita Dreshajn?

Kush ėshtė nė vend tė parė pėr Afėrdita Dreshajn?

Po pėrjeton ditėt mė tė bukura tė dashurisė tė cilat mė nuk po i fsheh as nga publiku. Bėhet fjalė pėr kėngėtaren e modelen e njohur Afėrdita Dreshaj e cila sė fundmi ka kaluar ditė pushimi me tė dashurin e saj nė Boston. »»


Dita e librit pėr fėmijė, tani miku mė i mirė ėshtė interneti

Dita e librit pėr fėmijė, tani miku mė i mirė ėshtė interneti

02.04.2012 18:05 - Kategoria: Kulture

Nė Ditėn Ndėrkombėtare tė Librit pėr Fėmijė dhe tė Rinjė, triumfon interneti. Tashmė ėshtė fakt i njohur dhe i pakundėrshtueshėm qė zhvillimi i teknologjive ka larguar shumė tė rinjė nga miku i vjetėr, libri. Disa nga nxėnėsit me rezultate mė tė larta tė klasės sė 11-tė tė gjimnazit "Partizani" nė kryeqytet pranojnė se kalojnė mė shumė kohė pėrpara internetit, por kjo kohė ka qenė mė e madhe kur ata ishin mė tė rinjė.
 

Pėr tė lexuar libra jashtėshkollorė atyre u vjen nė ndihmė edhe biblioteka e shkollės, ndėrsa pėr ti blerė tė rinjtė shprehen se ata kanė cmime tė kripura.
 

Mėsuesja e letėrsisė, nė gjimnazin "Partizani", Aida Nepravishta, shprehet se dashuria pėr librin lind nė moshė tė re.
Dita Ndėrkombėtare e Librit pėr Fėmijė dhe tė Rinjė ėshtė vendosur nė ditėn e lindjes sė shkrimtarit tė njohur Danez Andersen dhe pėrkujtohet cdo vit nė tė gjithė botėn.

 

Burimi: Ora News Kulture

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!