Total: (590,280)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Vaji i kokosit pėr shėndet dhe bukuri

Vaji i kokosit pėr shėndet dhe bukuri

Vaji ose gjalpi i kokosit, siē quhet ndryshe ėshtė njė produkt me shumė pėrdorime pėr bukurinė. Ai ėshtė njė hidratues natyral perfekt, por jo vetėm. Mė poshtė po ju listojmė disa nga pėrdorimet kryesore tė vajit tė kokosit: Pastrues grimi. »»


Festa, 20 nėntori,Dita e Alfabetit

Festa, 20 nėntori,Dita e Alfabetit

20.11.2008 06:27 - Kategoria: Kulture

  

Data 20 nėntor shpallet Dita e Alfabetit. Pėr tė nderuar njė nga ngjarjet mė tė mėdha nė kulturėn shqiptare, Kongresin e Manastirit, ku u njėsua alfabeti shqip, qeveria miratoi shpalljen e 20 nėntorit si njė ditė feste. Nė njoftimin zyrtar thuhet se ”Qeveria vendosi sot qė data 20 nėntor tė shpallet Dita e Alfabetit nė kujtim tė ditės sė Kongresit tė Manastirit, e cila 100 vjet mė parė u mblodh pėr tė pėrcaktuar alfabetin latin pėr shkrimin e gjuhės shqipe”. Kėtė vit, Kongresi i Manastirit mbushi 100 vjet. Me kėtė rast janė zhvilluar aktivitete pėrkujtimore nė Tiranė, Elbasan, Korēė e Manastir.

Burimi: Panorama Kulture

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!