Total: (607,598)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Ja si tƫ shtoni volumin e qerpikƫve

Ja si tė shtoni volumin e qerpikėve

Kur pėrgatiteni pėr njė ngjarje tė madhe dhe tė rėndėsishme, si ndejė, martesė apo pritja e Vitit tė Ri, nuk mund tė mbėshteteni te qerpikėt artificialė, nėse dėshironi qė me dukjen tuaj "ti rrėzoni pėrtokė". »»


Me fustane midi, si dama tė vėrteta

Me fustane midi, si dama tė vėrteta

24.01.2010 08:04 - Kategoria: Moda

Gjatėsia mesatare e fustanit, pra deri nėn gjunjė, ėshtė kthyer nė pistat e modės dhe duket se me ardhjen e vjeshtės, dizajne tė tillė do tė shohim gjithnjė e mė shumė. Dizajnerėt e modės paralajmėrojnė se nė modė kthehen fustanet e ashtuquajtur midi, kėshtu qė nė pistat e modės, nė kreacionet mė tė reja midi, modelet e tyre i kanė dėrguar Chloe, Fendi, Marc Jacobs, Majkėll Kors, Beti Xhekson, Piter Piloto, Drajs Van Noten, Gjiambatista Valli, Prada, Alberta Ferreti, Costume National, Yves Saint Laurent dhe Marni.

Kėpucėt me taka tė larta
Kur bėhet fjalė pėr fustane midi, edhe kėpucėt duhet tė jenė njė mėlmesė e posaēme. Pikėrisht takat duhet tė jenė ato tė cilat kreacionit nė kombinim me fustanin midi, duhet ti dhurojnė notėn seksi. Nėse gjykohet sipas revyve tė modės nga emrat e mėdhenj tė botės sė modės sė lartė, kėpucėt me taka tė larta nė asnjė mėnyrė nuk dalin nga moda. Duket se takat e larta shiten mjaft mirė, sepse dizajnerėt bėhen me vesh tė shurdhėr ndaj apeleve gjithnjė e mė tė shpeshta qė tė shkurtojnė takat pėr arsye shėndetėsore. Kėmbėt lakuriqe, ėshtė njė porosi se nė ēorapet e gjata do tė dukeni tepėr demode, edhe pse disa dizajnerė kanė vendosur pėr ēorapė tė gjata tė zeza nėn fustanet midi. Beli gjithsesi duhet tė jetė i lartė, ndėrsa bluza e bukur e futur nė fustan, sikurse qė i veshin edhe sekretaret seksi.
Burimi: Kosova SOT Moda

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!

Komentime

rexhina
rexhina
07.03.2010 08:21

i bukur shume me pelqen


ylberina
ylberina
20.03.2010 21:52

shum mir veq vazhdoni
Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!