Total: (607,003)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Ja si tƫ shtoni volumin e qerpikƫve

Ja si tė shtoni volumin e qerpikėve

Kur pėrgatiteni pėr njė ngjarje tė madhe dhe tė rėndėsishme, si ndejė, martesė apo pritja e Vitit tė Ri, nuk mund tė mbėshteteni te qerpikėt artificialė, nėse dėshironi qė me dukjen tuaj "ti rrėzoni pėrtokė". »»


Nishanet tėrheqin vėmendjen

Nishanet tėrheqin vėmendjen

09.04.2011 22:03 - Kategoria: Moda

Nishanet, shpesh tėrheqėse pėr seksin tjetėr, duhet qė nė radhė tė parė tė jenė nėn vėmendjen tuaj.

Pjesa mė e madhe e tyre mbeten beninje pėr tėrė jetėn. Shumė rrallė zhvillohet tek to njė melanomė.

Melanoma malinje ėshtė tumor malinj qė e merr prejardhjen nga melanocitet (qelizat qė i japin pigmentin lėkurės). Lokalizohet kryesisht nė lėkurė, por mund tė vendoset edhe nė mukozat (hapėsirėn e gojės, konjunktivė, zorrė, vulvė, vaginė) dhe nė bulbin e syrit.

Ē'janė nishanet? Tė gjithė i njohim, por a i dimė tė gjitha tė fshehtat qė i bėjnė nganjėherė tė rrezikshėm pėr jetėn?

Nishanet s'janė gjė tjetėr veēse njolla tė ngjyrosura mbi apo nėn lėkurė qė janė tė pranishme qė nė lindje apo edhe qė zhvillohen shpejt pas lindjes. Disa nishane zhduken me kalimin e kohės, tė tjerėt bėhen mė tė shprehur.

Mund tė shkaktohen nga pigmentimi i lartė nė lėkurė apo nga enėt e gjakut qė nuk zhvillohen normalisht. Pjesa mė e madhe e nishaneve janė tė padhembshme dhe tė padėmshme.

Nė raste tė rralla, mund tė sjellin ndėrlikime apo tė shoqėrohen me sėmundje. Vlerėsimi i ndryshimeve, tė vėrejtura nė nishanet, duhet tė bėhet nga mjeku specialist./telegrafi/

Burimi: Keshilla Estetike

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!