Total: (607,385)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Ja si tƫ shtoni volumin e qerpikƫve

Ja si tė shtoni volumin e qerpikėve

Kur pėrgatiteni pėr njė ngjarje tė madhe dhe tė rėndėsishme, si ndejė, martesė apo pritja e Vitit tė Ri, nuk mund tė mbėshteteni te qerpikėt artificialė, nėse dėshironi qė me dukjen tuaj "ti rrėzoni pėrtokė". »»


Depilimi brazilian shkakton dhembje dhe mund tė jetė i dėmshėm

Depilimi brazilian shkakton dhembje dhe mund tė jetė i dėmshėm

18.04.2009 08:09 - Kategoria: Moda

Heqja e plotė e qimeve nga pjesėt intime tė trupit mund tė shkaktojė infeksion, por edhe gjakderdhje

Pasi qė, pėr shkak tė infeksionit tė shkaktuar nga depilimi brazilian, dy gra kishin pėrfunduar nė spital, qeveria lokale e shtetit amerikan, Nju Xhėrsi, do qė ta ndalojė plotėsisht depilimin e pjesėve intime. Kėtė e shpjegojnė me faktin qė dylli i nxehtė nė pjesė tė ndjeshme tė trupit mundet tė shkaktojė jo vetėm irritim dhe infektim tė lėkurės, por edhe gjakderdhje dhe dėmtim tė pėrhershėm tė indit tė gjenitaleve. Me mendimin e tyre pajtohen edhe dermatologėt. Megjithatė, komplikimet pėr shkak tė depilimit brazilian nuk janė aq tė shpeshta, gjė qė varet edhe nga pėrvoja e atij (ekspertit) qė e kryen. Mė sė miri ėshtė qė tė bėni dush para depilimit, meqė nė kėtė mėnyrė largohen bakteret. Gratė qė janė tė prira qė tė kenė infeksion tė lėkurės, mė mirė ėshtė qė tė bėjnė depilim egjiptian, me pastė tė sheqerit dhe me rruarje me zhiletė pėr njė pėrdorim.
Depilimi brazilian, i njohur edhe me emrin depilimi tango, apo edhe ”playboy', ėshtė bėrė i famshėm nga valltaret braziliane tė valles sambo. Ndėr tė famshmet qė preferojnė dhe promovojnė depilimin brazilian janė edhe aktorja Eva Longoria dhe kėngėtarja Viktoria Bekam. Ato thonė se depilimi i tillė ua ka pėrmirėsuar dukshėm jetėn seksuale, duke ua rritur humorin (disponimin) dhe epshin seksual.
Burimi: Kosova SOT Moda

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!