Total: (584,388)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
La Stampa: Ambasadori Neritan Ceka, i pėrfshirė nė blerje votash tė shqiptarėve nė Itali

La Stampa: Ambasadori Neritan Ceka, i pėrfshirė nė blerje votash tė shqiptarėve nė Itali

Gazeta italiane "La Stampa" shkruan se ambasadori shqiptar nė Romė, Neritan Ceka ėshtė pėrfshirė nė njė skandal korruptiv tė blerjes sė votave tė emigrantėve shqiptarė. »»


Rama: Roli i gruas, thelbėsor pėr shoqėrinė shqiptare

Rama: Roli i gruas, thelbėsor pėr shoqėrinė shqiptare

05.05.2008 15:11 - Kategoria: Politike

  Forumi i Gruas Socialiste

Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama, u ka kėrkuar dje anėtareve tė Forumit tė Gruas Socialiste, tė rrisin rolin e e tyre nė qytete e fshatra, me qėllim rritjen e pjesėmarrjes sė grave dhe vajzave nė tė gjithė strukturat drejtuese socialiste, nė fshat e qytet. Gjatė punimeve tė kėtij forumi, kreu i selisė rozė, nga ana e tij, ka premtuar se nė ligjin e ri elektoral do tė ketė kuota tė pėrcaktuara pėr gratė. Ai theksoi rolin konkret qė duhet tė kenė gratė dhe vajzat nė PS, jo si dhuratė, por si atribut tė kontributit dhe vlerave tė tyre. “Partia Socialiste nuk mund tė jetė forca qė tė gjithė bashkė dėshirojmė, pa pasur kėtė ekuilibėr, pa besuar dhe pa punuar ēdo ditė pėr tė realizuar kėtė marrėdhėnie tė shėndetshme, nė njė ekuilibėr tė shėndetshėm, tė gjinive, duke mundėsuar qė roli i gruas dhe i vajzės, tė jetė njė rol i padiskutueshėm, i pakontestueshėm dhe mbi tė gjithė tė jetė njė rol qė nuk duhet trajtuar si njė benefic”, theksoi ai. Nė mėnyrė tė veēantė, Rama, nėnvizoi rėndėsinė e barazisė gjinore pėr zhvillimin ekonomik e social tė vendit. “Njė nga arsyet e mungesės, sė njė zhvillimi tė qėndrueshėm, normal, ekonomik dhe shoqėror, ėshtė mungesa e ekuilibrave gjinor nė Shqipėri”, tha ai, duke shprehu bindjen, qė njė nga shtysat kryesore qė duhet t'i jepet ekonomisė shqiptare ėshtė rritja e pjesėmarrjes aktive tė grave. Forumi zgjodhi si kryekoordinatore tė tij, Ermira Danaj.

Burimi: Metropol Politike

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!