Total: (596,884)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
KREU I OMONIAS

Omonia: PDIU nė koalicionin qeverisės, njollos imazhin e shtetit, dorėheqja e Dules, pozicionim i drejtė politik

Bashkimi demokratik i minoritetit etnik grek "Omonia" ka reaguar pėr zhvillimet e fundit nė jetėn politike, ku kreu i PDIU-sė, Shpėtim Idrizi u zgjodh nėnkryetar i Kuvendit, gjė e cila solli edhe dorėheqjen e nėnkryetarit tjetėr, kreut tė PBDNJ-sė, Vangjel Dule. »»


Qarkullimi rrugor, masa administrative pėr debitorėt

Qarkullimi rrugor, masa administrative pėr debitorėt

01.10.2009 16:38 - Kategoria: Shqiperia

510 masa administrative me gjobe dhe 80 makina tė bllokuara, janė statistikat e njė dite tė operacioneve tė komisariatit tė qarkullimit rrugor tė Tiranės. Nga masat nuk janė pėrjashtuar as punonjėsit e policisė qė janė nė kundravajtje. 

TIRANE- 510 masa administrative me gjobe dhe 80 makina tė bllokuara, kėto janė statistikat e njė dite tė operacioneve tė komisariatit tė qarkullimit rrugor tė Tiranės. Pėrmes njė deklarate pėr mediat, komisar Artan Osmani ka shprehur vullnetin e komisariatit pėr tė detyruar tė gjithė kundravajtėsit tė shlyejnė detyrimet ndaj shtetit dhe tė lėvizin me automjete pa xhama tė errėt.
”Nga kontrolli i ushtruar nė datėn 30/09/09, janė tėrhequr gjithsej 510 leje qarkullimi qė rezultojnė debitorė nė qarkullimin rrugor dhe janė bllokuar 80 mjete tė cilat nuk kanė shlyer gjobat e vendosura nga shėrbime tė policisė rrugore" u shpreh komisari.  
Osmani ka deklaruar se nga masat nuk pėrjashtohen punonjėsit e policisė qė janė nė kundravajtje.
Ndėrsa fton edhe njė herė tė gjithė pėrdoruesit e rrugės qė tė zbatojnė me korrektėsi legjislacionin rrugor dhe tė shlyejnė detyrimet, po vazhdojnė kontrollet nė drejtim tė respektimit tė Kodit Rrugor si vendosja e rripit tė sigurimit, kaska mbrojtėse, kontrolli i shpejtėsisė, pėrdorimi i pijeve alkoolike nga drejtusit e mjeteve, etj.
(e.n


Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!