Total: (597,922)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Çfarë nuk u pa nga vizita e Vuçiç (FOTO)

far nuk u pa nga vizita e Vui

Jan shfaqur edhe disa fotografi speciale nga vizita e Aleksandar Vuiit, si vizita e par e nj kryeministri serb n Shqipri, q nuk kan nxitur vmendjen e mediave televizive. Gazeta DITA sjell fotot t cilat pasqyrojn at q ka ndodhur jasht kamerave n ceremonin mes dy kryeministrave.


Kukes, Dje hapi dyert Fakulteti i ri Ekonomik

Kukes, Dje hapi dyert Fakulteti i ri Ekonomik

12.12.2007 03:05 - Kategoria: Shqiperia

E hena e kesaj jave ka shenuar edhe nisjen e vitin akademik ne Fakultetin Ekonomikut ne qytetin e Kukesit per degen administrim-biznes

Me rastin e nisjes se vitit akademik ishte ne Kukes edhe dekani i fakultetit te Tiranes, Dhori Kule si dhe perfaqesuesit e pushtetit vendor ne Kukes. Nderkohe, dekani Kule shprehu gadishmerine per te ndihmuar fakultetin e sapohapur te Ekonomise. Nga drejtuesit vendore ne Kukes, hapja e fakultetit Ekonomikut eshte vleresuar si dritare e arsimit te larte ne qytetin verior. Numerohen 79 studente te regjistruar per kete vit akademik ne fakultetin e Ekonomise. Studentet, vecse nga Kukesi jane te ardhur edhe nga qytete te ndryshme te vendit si Lushnja, Fieri, Tirana, Durresi, Dibra, Lezha, Puka, Tropoja etj

Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!