Total: (528,583)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
4

Ēmenduria nuk ka tė sosur. Shkodėr, qėllon me armė, plagos rėndė nėnėn dhe vėllanė

Njė nėnė me tė birin nė fshatin Kir tė Shkodrės janė qėlluar me armė zjarri duke regjistruar krimin e dytė brenda familjes kėtė mbrėmje. Dyshohet se ata janė plagosur rėndė nga djali tjetėr i familjes, qė ka shtėnė pikėrisht mbi nėnėn dhe vėllanė. »»


Kukes, Dje hapi dyert Fakulteti i ri Ekonomik

Kukes, Dje hapi dyert Fakulteti i ri Ekonomik

12.12.2007 03:05 - Kategoria: Shqiperia

E hena e kesaj jave ka shenuar edhe nisjen e vitin akademik ne Fakultetin Ekonomikut ne qytetin e Kukesit per degen administrim-biznes 

Me rastin e nisjes se vitit akademik ishte ne Kukes edhe dekani i fakultetit te Tiranes, Dhori Kule si dhe perfaqesuesit e pushtetit vendor ne Kukes. Nderkohe, dekani Kule shprehu gadishmerine per te ndihmuar fakultetin e sapohapur te Ekonomise. Nga drejtuesit vendore ne Kukes, hapja e fakultetit Ekonomikut eshte vleresuar si dritare e arsimit te larte ne qytetin verior. Numerohen 79 studente te regjistruar per kete vit akademik ne fakultetin e Ekonomise. Studentet, vecse nga Kukesi jane te ardhur edhe nga  qytete te ndryshme te vendit si Lushnja, Fieri, Tirana, Durresi, Dibra, Lezha, Puka, Tropoja etj

Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!