Total: (528,590)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
4

Ēmenduria nuk ka tė sosur. Shkodėr, qėllon me armė, plagos rėndė nėnėn dhe vėllanė

Njė nėnė me tė birin nė fshatin Kir tė Shkodrės janė qėlluar me armė zjarri duke regjistruar krimin e dytė brenda familjes kėtė mbrėmje. Dyshohet se ata janė plagosur rėndė nga djali tjetėr i familjes, qė ka shtėnė pikėrisht mbi nėnėn dhe vėllanė. »»


Lixhat e Elbasanit tė njohura pėr vlerat e rralla kurative

Lixhat e Elbasanit tė njohura pėr vlerat e rralla kurative

31.10.2010 16:06 - Kategoria: Shqiperia

Lixhat e Elbasanit tė njohura pėr vlerat e rralla kurativeELBASAN- Llixhat e Treganit janė nga mė tė njohurat jo vetėm nė rajonin e Elbasanit por nė Ballkan e mė gjerė. Tė ndėrtuara mes kodrave dushkore e pishave tė buta, llixhat e Elbasanit njihen si njė prej qendrave kurative tė rralla tė sėmundjeve reumatizmale. Ndėrkaq pranvera dhe vera janė stinėt qė popullojnė llixhat e Elbasanit, pasi vlerat kurative tė ujėrave termale japin efekte tė jashtėzakonshme kurative, gjatė muajve prill-maj dhe gusht-tetor.

Njė prej pacintėve shprehet, "Vij kėtu prej 9 vitesh dhe ndjej pėrmirėsim pasi uji ka vlerat e veta kurative"

Prej dhjetėra vitesh nė llixhat e Treganit tė Elbasanit mbėrrijnė pacientė nga tė katėr anėt e vendit tonė. Gjatė gjithė vitit vizitojnė llixhat mesatarisht 25 mijė pacientė e turistė, tė cilėt akomodohen nė hotelet qė mė sė shumti janė privat. Pjesa dėrrmuesve e pacientėve shkojnė njėherė nė muaj nė kėto llixha.
(m.a/News24/BalkanWeb)Lidhje te tjeraVIDEO: Llixhat e Elbasanit ndėr mė kurativet presin cdo vit pacientė tė shumtė
Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!