Total: (608,321)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
skandali

Shkodėr, ja si kujdestarja keqtrajton fėmijėt jetimė

Njė video skandaloze po qarkullon nė media ku shihen momentet e keqtrajtimit tė tė vegjėlve nga kujdestaret. Nė njė prej videove duket se si edukatorja u ėshtė ulur sipėr dy fėmijėve qė qajnė. Ajo nuk ēohet megjithė tė qarat e fėmijėve. »»


Sot festa e 7 Marsit, nderim per punen e mesuesve

Sot festa e 7 Marsit, nderim per punen e mesuesve

07.03.2008 15:10 - Kategoria: Shqiperia

Sot ne Diten e Mesuesit, nderohet ne te githe vendin puna dhe kontributi i mijera arsimtareve per arsimimin dhe edukimin e brezit te ri 

Mesues, nxenes e prinder festojne sot 7 Marsin, ate qe ne historine tone njihet si Festa e Mesuesit. Nderohet sot ne te githe vendin puna dhe kontributi i mijera mesuesve ne gjithe vendin per arsimimin dhe edukimin e brezit te ri. Urimet per mesuesit sot jane pafund, nje buqete me lule, nje urim e shprehur me deshire dhe dhe ciltersi, nje dhurate simbolike jane ato qe tashme e kane kthyer 7 marsin nje dite simbolike feste, jo vetem per nxenesit, por per te gjithe.

7 Marsi, dita e Mesuesit, shenohet si nje ngjarje me rendesi kulturore ne te gjitha trojet tona shqiptare. Ne kete dite ne te gjithe se bashku kujtojme mesuesit tone te pare qe mesuan shkronjat shqipe, na mesuan se si ta duam dhe ta respektojme atdheun. 7 marsi mbetet njekohesisht dhe dita apel per me shume vemendje shoqerore dhe qeveritare ndaj mesuesve qe kurre nuk u shperblyen sa duhen per punen dhe misionin e tyre te veshtire.

7 Marsi, Dita e Mesuesit, shenohet si nje ngjarje me rendesi kulturore ne gjithe vendin, dhe per me teper ne Kosove ky eshte i pari 7 mars ne shtetin e pavarur. Edhe njehere gezuar festen tuaj mesues te nderuar e te respektuar! Me kete rast autoritetet e larta te vendit kane njoftuar pjesemarrjen ne aktivitete ne shkolla te ndryshme te vendit.

7 marsi do te mbledhe ne nje aktivitet festiv kryeministrin me mesues te ndryshem te shkollave te kryeqytetit dhe mesues veterane, kryetarja e kuvendit Topalli shkon ne shkollen pedagogjike ne Elbasan, kurse Ministri i Arsimit Genc Pollo dhe rektori i UT Dhori Kule pershendesin mesuesit ne nje tjeter aktivitet. (news24)

Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!

Komentime

xhesika
xhesika
20.02.2009 15:05

mir shumm hallall ju koft


ambra
ambra
26.02.2009 13:52

7marsi,dite e shenuar


Arjeta
Arjeta
05.03.2009 15:00

urime 7 marsi te gjithve heheheheh


vjollca
vjollca
05.03.2009 19:06

Dita e mesuesit 7 marsi eshte dita e mesuesit me 7 mars eshte hapur shkolla e pare ne gjuhen shqipe ne korcź me vitin 1887 diten e mesuesit e kaluam shum mir mesuesit e pare ishin Pandeli Sotiri Petro Nini Luarasi Naci Nuci THoma Avrami etj.


ARLINDA
ARLINDA
05.03.2009 19:10

7 MARSI ESHTE DITA E MESUESIT ME 7 MARS TE VITIT 1887 EDHTE HAPUR SHKOLLA E PARE NE GJUHEN SHQIPE NE KORCE MESUESIT E PARE ISHIN PANDELI SOTIRI PETRO NINI LUARASI NACI NUCI THOMA AVRAMI DITEN E MESUESIT E KALUAM SHUM BUKUR.


kaltrina
kaltrina
10.03.2009 18:25

valla shum mir ka komnet ahuahhuauuha heyy klmm


hateme alimi
hateme alimi
05.11.2009 22:25

7 marsi duhet te jet nje feste shteterore per te gjith msim dhenesit


pa koment
pa koment
03.03.2010 18:21

pa lidhje ju lutem nje vjerrsh shum te dopt


Florenti
Florenti
04.03.2010 13:39

Urime te gjith mesuesve shqiptar diten e 7 matsit me fat se per te u ber mesues edhe pune e veshtir ju deshiroj pun te mbar nga Florenti


!oo?oip
!oo?oip
04.03.2010 13:43

Urime Gjith Shqiptareve Mesues/Mesuese Pun Te Mbar Ju Pershendes Nga Irlanda


erii
 erii
04.03.2010 13:58

maiko ti jebem serbia - *** you serbia - pichko matorine serbia -..
Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!