Total: (592,419)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Gjate-mbledhjes-se-komisionit-te-ligjeve-Foto-Albert-Myftaraj-ATSH1-466x3501

Komisioni i ligjeve miraton nė tėrėsi ndryshimet nė ligjin "Pėr kthimin dhe kompensimin e pronės"

TIRANĖ- Komisioni pėr Ēėshtjet Ligjore, Administratėn Publike dhe tė Drejtat e Njeriut miratoi sot nė tėrėsi projektligjin "Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 9235, datė 29.7.2004, "Pėr kthimin dhe kompensimin e pronės". »»


Aksident nė Lezhė- Tiranė. Pėrplaset motoēikleta, dy tė vdekur

Aksident nė Lezhė- Tiranė. Pėrplaset motoēikleta, dy tė vdekur

22.04.2011 16:06 - Kategoria: Shqiperia

Image Njė aksident i rėndė automoblistik i ka marrė jetėn dy personave nė aksin rrugor Lezhė- Tiranė nė kryqėzimin e Shėnkollit. 75- vjeēari Gjon Deda sė bashku me tė afėrmen e tij Gjelina Prelashi 70- vjeēe kanė qenė duke dalė nga njė rrugė dytėsore me njė motorcikletė kur janė pėrplasur nga njė automjet me targa tė Tiranės qė drejtohej nga Haxhi Dajko, 47- vjec.

Burime policore kanė bėrė tė ditur se si rezultat i pėrplasjes ka gjetur vdekjen e menjehershme drejtuesi i motorcikletės Gjon Deda dhe Gjelina Prelashi qė udhėtonte me tė.Sipas hetimeve paraprake shkak i aksidentit ka qėnė dalja e parregullt e motorcikletės nga rruga dytėsore nė autostradė. Segmenti Lezhė-Mamurras mbetet njė ndėr 80 njollat e zeza pasi nė kėtė segment ėshtė shėnuar numri mė i lartė i aksidenteve nė tė shumtėn e rasteve shpesh me pasoja tė rėnda.

Lindita Kokaj       
       
Burimi: Alsat Vendi

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!