Total: (569,106)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Shqipƫri, maxhoranca rrƫzon dekretet e presidentit Nishani

Shqipėri, maxhoranca rrėzon dekretet e presidentit Nishani

Nė Shqipėri shumica qeverisėse nė komisionin e ligjeve e rrėzoi dekretin e presidentit Bujar Nishani, qė ktheu si anti-kushtetues ligjin pėr Gjykatėn e Lartė. Rrėzimi nuk ishte surprizė, sepse kėtė veprim mazhoranca e ka bėrė me ēdo dekret tė presidentit pėr Gjykatėn e Lartė. »»


Festivali i Fėmijėve, 32 fėmijė kėndojnė live nė Shkodėr

Festivali i Fėmijėve, 32 fėmijė kėndojnė live nė Shkodėr

15.06.2008 18:03 - Kategoria: Shqiperia

Festivali mbarėkombėtar i kėngės pėr fėmijė ka mbledhur nė Shkodėr 32 fėmijė jo vetėm nga Shqipėria,por dhe Kosova, Mali i Zi e Maqedonia. Evenimenti nė edicionin e 46-tė synon tė zbulojė talentet e reja ndėr moshat e vogla. 

SHKODĖR - Ka startuar nė qytetin e Shkodrės festivali i 46-tė mbarėkombėtar i kėngės pėr fėmijė. Plot 32 fėmijė, do tė konkurrojnė pėr ēmimin e parė nė kėtė kompetecion mė i rėndėsishmi I kėngės pėr fėmijė nė vendin tonė. Ky festival ashtu si dhe vitet e tjera kėtė radhė I ka dhėnė pėrparėsi pjesėmarrėsve tė moshave mė tė vogla deri nė klasėn e 6-tė ciklit nėntėvjeēar, pasi synohet, evidentimi I talenteve tė reja tė cilat nuk kanė marrė pjesė mė parė nė kėtė festival.
Tė gjithė interpretuesit e vegjėl, do tė pėrforcojnė ”live”, gjė qė e bėn edhe mė emocionuese kėtė eveniment ku pėrveē Shqipėrisė, pjesėmarrėse me kėngėtarėt e vegjėl janė Kosova, Maqedonia dhe Mali I Zi. Pėr herė tė parė nė kėtė eveniment realizuar me mbėshtetjen e Ministrisė sė Kulturės, Bashkisė Shkodėr, Drejtorisė Arsimore nė Shkodėr do tė jenė tė pranishėm nė Teatrin Migjeni, pėrgjatė 3 netėve tė Festivalit, krijuesit mė tė njohur tė kėngės shqiptare.
(A.S/News24/Balkanweb)Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!

Komentime

Beta
Beta
30.01.2012 05:42

Ku mund ta gjej festivalin e femijeve Shkoder te vitit 1981, me kengen fituese "fluturon Fluturon makina" kenduar nga Saimir Zhuta?
Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!