Total: (606,975)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
27 vite diferencƫ nƫ moshƫ, por ndjehen tƫ dashuruar. Ja historia e Ƨiftit shqiptar (Video)

27 vite diferencė nė moshė, por ndjehen tė dashuruar. Ja historia e ēiftit shqiptar

Ata kanė 25 vite martesė dhe asgjė nuk i ka penguar nė kėtė jetė pėr tė qenė tė lumtur pėrkrah njėri-tjetrit. Teksa i shikon tė dy kupton diferencėn e madhe tė moshės mes njėri-tjetrit, plot 30 vite.Dhe nuk janė pak. »»


Autostrada Fier-Vlorė, protesta pėr shpronėsimet

Autostrada Fier-Vlorė, protesta pėr shpronėsimet

08.07.2008 00:01 - Kategoria: Shqiperia

Rreth 20 banorė tė Levanit kanė protestuar para komunės pėr vonesat me shpronėsimet qė janė duke u bėrė pėr autostradėn Fier-Vlorė. Sipas tyre shpronėsimet duhej tė pėrfundonin nė fund tė qershorit 

LEVAN - Rreth 20 banorė tė Komunės Levan kanė protestuar sot pėrpara komunės dhe pėrgjatė rrugės Fier-Vlorė ku do tė shtrihen punimet e autostradės nė kėtė segment. Shkak i kėsaj proteste ėshtė bėrė vonesa e shpronėsimeve dhe mėnyra e zgjedhur pėr kėtė.
Protestuesit tė cilėt preken nga ndėrtimi i autostradės Fier-Vlorė kanė kėrkuar takim me kreun e Komunės Levan, Agim Qejvani pėr tė paraqitur shqetėsimin e tyre pėr vonesat e shpronėsimeve, por ky i fundit nuk ka pranuar tė takohet me ta. Nga shpronėsimet nė vijėn e ndėrtimit tė kėsaj autostrade pritet tė shpronėsohen rreth 184 fermerė tė fshatit Shtyllas deri nė urėn e Mifolit. Shpronėsimet sipas tyre duhej tė pėrfundonin deri nė fund tė muajit qershor por deri tani ende nuk janė realizuar.
(a.s/News24/Balkanweb)

Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!