Total: (589,580)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur

Arrestohet 37-vjeēari, ēonte 4 persona pėr azil nė Gjermani

Policia kufitarė bėn me dije se personat nė fjalė u gjetėn nė makinėn e Rustemit. Ata kanė dėshmuar para efektivėve se ishin nisur pėr nė Gjermani me qėllimin pėr tė pėrfituar azil ekonomik. Gjatė kontrollit policia gjeti bileta dhe dokumente tė tjera tė nevojshme pėr udhėtimin drejt Gjermanisė. »»


Flet Marije Makoēi: E vėrteta e divorcit tė Edit me Matildėn

Flet Marije Makoēi: E vėrteta e divorcit tė Edit me Matildėn

14.03.2009 16:27 - Kategoria: Shqiperia

Pėr herė tė parė ish-vjehrra e liderit tė opozitės dhe mamaja e aktores sė njohur shqiptare Matilda Makoci pranon tė rrėfejė historinė. “Gazeta Shqiptare” boton sot ekskluzivisht pjesėn e parė tė intervistės sė Marije Makocit. 

TIRANE- Tė indinjuar nga akuzat dhe shpifjet qė i janė bėrė vajzės sė tyre, aktores sė njohur Matilda Makoci, nga Partia Demokratike dy prindėrit e saj Marije dhe Spiro pranojnė tė thyejnė heshtjen e tė flasin pėr tė vėrtetėn. Ekskluzivisht nė ”Gazeta Shqiptare” ato rrėfejnė tė vėrtetėn, pėr tė fshirė tymnajėn e krijuar prej kohėsh pėr ndarjen e njė prej ēifteve mė tė komentuar tė fundviteve ”80, Edi Rama dhe Matilda Makoēi.

Ai piktor, pedagog, aktualisht kryetar i Bashkisė sė Tiranės dhe kryetar i Partisė Socialiste, ajo njė aktore e bukur dhe mjaft e famshme deri nė vitet ”90. Njė martesė qė pati si fryt edhe njė djalė, por qė me kėrkesėn e aktores Makoēi u zgjidh nė vitin 1991.

Pak ditė mė parė, zėdhėnėsi i Partisė Demokratike, Gerti Bogdani, duke akuzuar kreun socialist, Rama citoi se, ”nė lėshimin e procesit pėr divorc nga gruaja e tij, aktorja Matilda Makoēi nė vitin 1991, Rama ka akuzuar gruan e tij se ka qenė shtatzėnė me babain e tij, Kristaq Rama. Gjithashtu, ēifti ka kaluar pushimet me prindėrit e Edit, e mė tej Rama e kishte pėrdorur kėtė si njė shkak pėr shkurorėzim”. Nuk ėshtė hera e parė qė nga Partia Demokratike dalin kėto akuza. Marije Makoēi, nėna e Matildės vendos tė reagojė. Pėr herė tė parė, shumė e emocionuar, e indinjuar, ajo thyen akullin dhe tregon tė vėrtetėn e divorcit tė vajzės sė saj me Edi Ramėn. Marija flet dhe pėr sėmundjen dhe gjendjen e brishtė shėndetėsore nė tė cilėn ndodhet e bija sot.

Aktorja e njohur, Matilda Makoēi bėn aktualisht jetesėn mė tė keqe se ēdo koleg i saj. Ajo jeton nė kushte tė vėshtira ekonomike, me ndihmėn qė i japin prindėrit nė njė shtėpi me parafabrikate nė lagjen ”Kinostudio”.

Prindėrit e Matilda Makoēit kujdesen dhe jetojnė me Gregorin. Jo vetėm qė e duan mjaft, por tė gjitha gazetat ku ka dalė Gregori, dy gjyshėrit i kanė marrė dhe i ruajnė me pėrkujdesje tė veēantė. Nėna Marije rrėfen sot nė ”Gazeta Shqiptare” dhe raportet e nipit tė tyre Gregori me mamanė, Matildėn dhe babanė e tij, kryetar i Bashkisė sė Tiranės dhe kryetar i Partisė Socialiste Edi Rama
(Intervistėn e plotė mund ta lexoni ekskluzivisht nė "Gazeta Shqiptare". Sot botohet pjesa e parė e intervistės sė Marije Makocit)

Burimi: Balkanweb Shqiperia

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!

Komentime

peggy mesutllari
peggy mesutllari
12.09.2009 18:26

Nuk mund te ndodhi ndryshe .Gjithmon gjyshja dhe gjyshi jane shume te dhimbshur per niperit dhe mbesat por ketu eshte akoma me me dhimbje u rit Gregori qe eshte si yll.Ka kujt ti ngjaj mamit yll dhe e honest dhe babit qe eshte i gjate dhe i bukur dhe shume i dhimbsur.Nuk e di si dy njerez si keta te dy u ndane qe ishin shume te dashuruar me njeri tjetrin por koha tregoje qe Edi Rama ju gjete djalit prane ne momentin e semundjes se tij gjithashtu Matilda beri per djalin aq shume sa cdo stress i saj kaloi ne nje Depresion te madhe.Kjo eshte jeta qe me mire vone sa kurre Bravo dhe Edi ju gjend dhe me vjen mire qe Gregori qe gjysherit dhe mami i kane ndenjur si nje King.Ju dua shume Uroj te keni shendet Familjes se Gregorit.
Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!