Total: (607,136)

Lajme

... arkiva informative
Skip NavigationArtikulli i Perzgjedhur
Presidentja Jahjaga priti xhudisten Nora Gjakova

Presidentja Jahjaga priti xhudisten Nora Gjakova

"‹Presidentja, ka pėrgėzuar sportisten Gjakova, duke thėnė se fitorja e saj shėnon historinė e sportit tė Kosovės nė skenėn ndėrkombėtare si medalja e parė pėr shtetin e ri. »»


Ja parashikimet pėr ndeshjet e sotme

Ja parashikimet pėr ndeshjet e sotme

11.06.2008 12:04 - Kategoria: Sport

Luhen sot dy ndeshjet e radhės sė Kampionatit Evropian qė ėshtė duke u zhvilluar nė Austri dhe Zvicėr dhe ka startuar qė nė datėn 7 qershor. Sot do tė fillojė xhiro e dytė e ndeshjeve pas pėrfundimit tė takimeve tė para. Nė orėn 18:00, nė fushė do tė zbresin dy ekipet e para tė Grupit A, Ēekia dhe Portugalia, tė cilat nė takimet e para fituan respektivisht ndaj Zvicrės dhe Turqisė. Sipas parashikimeve tė kompanive mė tė njohura tė basteve nėpėr botė, portugezėt e Luis Felipe Skolari shihen si mė shumė pretendentė pėr tė triumfuar nė kėtė sfidė, teksa edhe barazimi shihet si njė rezultat i mundshėm dhe jo surprizė.Njė rezultat i tillė mund tė konsiderohet paksa fitorja e ēekėve, tė cilėt megjithėse fituan nė takimin e parė, nuk treguan asgjė mė shumė veēse pėrfituan nė rastin e vetėm qė i'u paraqit. Duket se kėsaj radhe do ta kenė tė vėshtirė qė tė ēajnė mbrojtjen e Portugalisė, teksa kjo e fundit ėshtė nė njė formė shumė tė mirė me njė Cristiano Ronaldo dhe Nunon Gomez nė superformė. Ndėrkaq, njė prej shteteve organizatore tė kėtij kompeticioni qė ėshtė Zvicra, do tė pėrballet sot me Turqinė, teksa tė dyja ekipet vijnė pa asnjė pikė nė kėtė sfidė. Zvicernaėt kanė mundėsinė mė tė mirė pėr tė marrė tre pikė dhe pėr tė mos humbur shpresat pėr tė vazhduar mė tej nė kėtė kompeticion dhe pėr kėtė, kompanitė e basteve e shohin fitoren e organizatorėve si mė tė mundshmen. Njė mungesė e rėndėsishme pėr tė besuarit e Hun, do tė jetė sulmuesi i dėmtuar Aleksandėr Frei. Ndėrkaq, edhe Turqit nuk kanė se ēfarė tė humbasim mė dhe do tė synojnė fitoren, por qė bukmejkėrsat e shohin triumfin e tyre nė kėtė sfidė si pak tė mundshėm, nė njė kohė qė barazimi ėshtė logjik. Tė besuarit e Fatih Terim kanė bėrė njė paraqitje tė mirė nė takimin ndaj Portugalisė, por qė tashmė do tė synojnė tė konkretizojnė gjithēka duke fituar tre pikė. Favorizuese pėr teknikun Terim ėshtė fakti qė i ka nė dispozicion tė gjithė lojtarėt, tė cilėt janė duke kaluar njė formė shumė tė mirė sportive.

ĒEKI-PORTUGALI 18:00
ZVICĖR-TURQI 20:45
Burimi: SOT Sport

Artikullin origjinal mund ta lexoni ketu

lajme.parajsa.com


Komentoni artikullin

Emri:
E-Mail:
Komenti:
Kodi:

* Mesazhi juaj do aprovohet shume shpejt nga stafi yne!

Komentime

erion xhepa
erion xhepa
20.10.2009 17:36

vk .shoku


samir
samir
20.12.2009 11:47

parashikimi i serie a


eldi
eldi
16.01.2010 10:17

parashikime ndeshjesh


albi
albi
04.12.2011 09:08

ore na nxirni ndo 1 ndeshje perzotin


albi
albi
04.12.2011 09:08

ore na nxirni ndo 1 ndeshje perzotin
Te gjitha materialet e publikuara ne kete faqe permbajne burimin e tyre si edhe adresen e artikullit origjinal, ne kete menyre ruhet dhe respektohet e drejta e autoreve perkates, paraqitja e tyre ne faqen tone eshte thjesht informativ, per perdorimin e ketyre materialeve ju lutemi kontaktoni autoret perkates!